رویای زندگی

تا حالا دقت کردید که آدم گاهی یاد یه خاطراتی میوفته که نه خیلی اثربخش بودن توی زندگیش نه خیلی تلخ و نه خیلی شیرین. کلا یه چیز عادی بودن اما به یاد میان. شاید متفاوت بودن و عجیب بودنش یا شاید هم تکرار نشدنش. نمیدونم

بهرحال صبح پنجشنبه که چشمم رو باز کردم یه خاطره از سوم ابتداییم اومد توی ذهنم و تا الان همش یادمه و نمیدونم چرا.

من سال سوم ابتدایی که بودم معلمم اسمش خانم "فاطمه احمدی" بود. از اونجایی که اسم و فامیلش با مامانم یکی بود خیلی دوستش داشتمقلب. خونه‌شون هم کوچه روبرویی ما بود صبحها می‌اومد دنبالم و با هم میرفتیم مدرسه. بازم از اونجایی که من از اون بچه های درسخونه معلم‌پسند و مظلوم بودمخجالت منو مسئول خط‌ زدن مشق‌های بچه‌ها کرده بودزبان. منم با اون قد فسقلی و حس مسئولیتم هر روز صبح این کار رو به بهترین نحو انجام می‌دادماز خود راضی.

یه روز تکلیف مدرسه این بود که از یکی از درس‌ها دوبار بنویسیم. خب من مثل هر روز مشغول خط زدن مشقها بودم که به میز یکی مونده به آخر رسیدم. یکی از بچه‌ها (صورتش رو یادمه اما هرچی فکر میکنم اسمش یادم نمیاد) این طوری دوبار نوشته بود: «صبح صبح بهاری بهاری بود بود. و و هوا هوا خوب خوب بود بود.» من خیلی تعجبتعجب کردم و واقعا نمیدونستم چیکار کنمسوال. به معلممون گفتم اونم دعواش کردناراحت و گفت باید دوباره دوبار بنویسه. خب اینطور نوشتن غیرمتعارف بود و من هم اون‌وقتها همکاری با همکلاسی رو زیاد بلدم نبودم (آخه توی دبیرستان که نماینده کلاس بودم به جرم همکاری با بچه‌ها 2نمره از انضباطم کم شد!)نیشخند.

حالا دارم به این فکر میکنم واقعا اونطور نوشتن اشتباه بود؟ یا این‌که بالاخره دوبار بود دیگه. بهرحال یک نوع ابتکار بود، نبود؟ آیا معلم باید دعواش می‌کرد یا ازش قبول می‌کرد؟ نمیدونم فقط این رو میدونم دو روزه یاد دوران مدرسه و اون خاطره افتادم.

امیدوارم اون معلم‌ها، اون همکلاسی‌ها و اون دوست‌ها هرجا که هستن سالم و در پناه حق باشند و شاد زندگی کنند.

یاد اون روزها بخیر...

یادش بخیرخیال باطل...

نوشته شده در ۱۳٩۱/۱/۱٩ساعت ٧:۳٥ ‎ب.ظ توسط رویا صفرزاده نظرات () |

Design By : Night Melody