یادآوری هر ساله

اینقدر سرم شلوغه که نمیتونم بیام بگم سرم شلوغه

فقط اومدم بگم. فصل سرما شروع شده ها. یادتون نره اون پنجول های کوچولوی توی برف رو. غذاهای اضافی رو به حیوانات خدا ببخشید. برای شما اضافی و برای اونا حیات و زندگی هست.

وقت گذاشتم اومدم بگم توی این فصل، پرنده ها نمیتونن دونه زیاد پیدا کنن. لطفا برنج و خرده نون رو براشون جای مناسب بریزید. اومدم بگم همه ما، حق زندگی داریم. آخه دنیا مال آدمها نیست فقط.

اومدم یادآوری کنم چون اسم ما شده اشرف مخلوقات معنیش این نیست خودخواه باشیم و خودمحور! معنیش اینه مسوولیتمون بیشتره.

اومدم بگم بترس از روزی که خداوند ازت سوال کنه: اون حیوون بی زبون، بی پناه که جای خوابش فقط اندازه یه کارتن کفش بود و غذاش، اضافه های دور ریختنی غذای تو رو چرا پناه ندادی؟ چرا از گوشه حیاط یا پارکینگ خونه بیرونش کردی؟ مگه مخلوق من نبود؟ مگه من نگفتم هیچ چیز رو بیهوده نیافریدم؟

فقط کافیه مونده غذات رو جدا کنی و کنار سطل زباله بذاری. اون گربه لاغر و گرسنه، شبانه با ترس، یواش یواش میاد و میخوردش... فقط کافیه نون خرد و برنج مونده رو یه جایی بریزی که بارون و برف نریزه روش. اون گنجشک و پرنده کوچیک میاد و میخوردش. مورچه میبردش..

اومدم بازم بگم اگر یه روز خواستی به بچه ات یاد بدی به هم نوعش کمک کنه و دلت نمیخواد گنگ نگاه کنه. و معنی این حرفت رو بفهمه از همین حالا کمک به مخلوقات خدا رو یادش بده. مطمئن باش خودش که بزرگ شد از دیدن همنوع نیازمندش، دلش میلرزه و کمکش میکنه.

اومدم بگم هر روز فقط یه ذره مهربون از دیروز باشیم. یه ذره مهربون تر

اومدم بگم مهربونی نه به مذهب کار داره، نه قومیت و نه به فرهنگ هزارساله داشتن یا نداشتن. مهربونی فقط یه معنی داره.. اونم اینه: مهربون باش... همین

 

 

پی نوشت روز بعد: تذکر خیلی خوب از دوست خیلی خوبم. مهم است:

با آغاز فصل سرد، بچه گربه ها و گربه ها برای گرم شدن به داخل موتور اتومبیل ها پناه می برند و رانندگان بدون اینکه بدانند با روشن کردن و به حرکت در آوردن ماشین خود باعث له شدن این موجودات کوچک می شوند. در فصل سرما، مراقب گربه های پناه برده به موتور خودرو باشیم برای جلوگیری از وقوع چنین فاجعه ای، پیش از روشن کردن اتومبیل می توانیم اقدامات زیر را انجام دهیم:

1- خود کاپوت را بالا زده و داخل موتور را چک کنید، مبادا که مهمان ناخوانده ی بی پناهی در آن باشد و آسیب ببیند.

2-چند ضربه به کاپوت و چرخ های جلو بزنید تا گربه یا بچه گربه ای که احیاناً داخل موتور اتومبیل شما خوابیده فرصت خارج شدن پیدا کند.

3-پس از سوار شدن ماشین را حسابی تکان دهید.

4- پس از سوار شدن چند بار محکم به داشبورد ماشین با دست ضربه بزنید.

5- چند بار بوق بزنید. هوای همه همزیستان بی پناه شهرمان را داشته باشیم.


/ 12 نظر / 43 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مریم

[قلب][گل] قالب قشنگ و نو مبارک من که از مشغله تو کاملا خبر دارم. اما بیشتر از مشغله‌ای که داری مهربونیه قلبته که همیشگی هست و پایدار. همیشه سرزنده و دل‌زنده باشی

queen

رویای مهربون اینو برای تکمیل متنت گذاشتم ، اول برای یادآوری به خودم و اگه کس دیگه ای خوند برای اون - دوستت دارم با آغاز فصل سرد، بچه گربه ها و گربه ها برای گرم شدن به داخل موتور اتومبیل ها پناه می برند و رانندگان بدون اینکه بدانند با روشن کردن و به حرکت در آوردن ماشین خود باعث له شدن این موجودات کوچک می شوند. در فصل سرما، مراقب گربه های پناه برده به موتور خودرو باشیم برای جلوگیری از وقوع چنین فاجعه ای، پیش از روشن کردن اتومبیل می توانیم اقدامات زیر را انجام دهیم: 1- خود کاپوت را بالا زده و داخل موتور را چک کنید، مبادا که مهمان ناخوانده ی بی پناهی در آن باشد و آسیب ببیند. 2-چند ضربه به کاپوت و چرخ های جلو بزنید تا گربه یا بچه گربه ای که احیاناً داخل موتور اتومبیل شما خوابیده فرصت خارج شدن پیدا کند. 3-پس از سوار شدن ماشین را حسابی تکان دهید. 4- پس از سوار شدن چند بار محکم به داشبورد ماشین با دست ضربه بزنید. 5- چند بار بوق بزنید. هوای همه همزیستان بی پناه شهرمان را داشته باشیم.

فرشته

سلام روياي عزيزم يادآوري به جايي بود به اميد روزهاي بهتر خواهرت [فرشته]

مژگان

درصد بسیار کمی ازافراد به چنین موضوعی اهمیت میدن خیلی برام جالبی رویا جون

فاطمه

سلام، دوست مهربونم از راه کارهات ممنون مهربانی شما باعث شده به حیواناتی که توی شهرها زندگی می کنند بیشتر توجه کنم ممنون

lمرضیه

سلام رویای مهربون و دل نازک من چشم حتما به فکر حیوونا هم هستیم[لبخند] یاداآوریت خیلی بجا بود

نرگس

سلام به رویا عزیزم من بودم این همه حس زیبا رو از کجا میاری به خدا انشالله که همیشه این حس تو وجودت بمونه[گل]

مرضیه

با نظر نرگس جون به شدت موافقم

مرضیه

دیروز با یکی از دوستام ... حرف میزدیم ...راجع به کمک کردن به حیوانات و اینکه جون یه گربه خیابانی چقدر می ارزه .... دوستم میگفت: از لحاظ حقوقی فقط رو چیزهایی میشه قیمت گذاشت که مثل و مانندی داشته باشه .... " جان " حالا جان انسان یا حیوان فرقی نمیکنه ... مثل مانند نداره ... یه دونه است برای همین قیمت نداره .....گفت اینکه بی شمار گربه وجود داره دلیل بر بی ارزشی زندگیشون نیست .... هر " جان " برای خودش منحصر به فرده و مانندی نداره و باید ازش محافظت کنیم

مرضیه

[گل][قلب][گل]