اینجا خیلی‌ها

جمعه روز خوبی بود و روز بدی بود. صبح زود با دوستانم به مناسبت روز طبیعت برای پاکسازی کوهستان رفتیم. مسیر هم از بند یخچال بود تا پایین. خب من چون سحر همراهم بود تا یه جایی رفتیم و بعد برگشتیم که توی راه برگشت هم مسیرمون رو پاکسازی کردیم. خوب بود چون با چندتا از بچه‌ها خیلی بهمون خوش گذشت و کلی خندیدیم اما بد بود چون اصلا چرا باید تیم‌های پاکسازی راه بندازیم؟ چرا باید مردم آشغال بریزن و یه عده جمع کنند؟ بد بود چون یه عده بهمون میخندیدن البته خیلی‌ها هم تشکر کردن. بعضی‌ها هم آشغالهاشون رو انداختن توی کیسه ما!

از خیلی وقت پیش به ریختن آشغال در طبیعت و خیابون و... حساس شدم. از دیدن زباله‌ها هم عصبی میشم و بد وبیراه میگم. بله بد و بیراه میگم به اونایی که زباله‌هاشون رو در طبیعت و خیابون رها میکنن. خب نریزن . این که کار سختی نیست.

اینا رو بگذریم. بدترش هم هست. من صبح زود از خواب نازم زدم و رفتم کار فرهنگی کنم. زود هم برگشتم که هم سحر خسته نشده باشه هم خودم برم دانشکده که کلاس داشتم. از صبح سرتاپا لباس سیاه سفید پوشیدم. کفش سیاه، شلوار سیاه، مانتو سیاه، روسری سیاه و سفید که بعد از برنامه کوه برم دانشگاه. رفتم. خسته و صورت شسته و رفته هم رفتم. اما جلوی در راهم ندادن به این علت که مقنعه نداشتم!!!! گفتم من از کوه میام و لباسم همینه. کلی صحبت و بحث کردم تا اجازه دادن برم تو. کلافه شدم. خب فکر کردم مثل قدیم میشه با روسری رفت (زمان دانشجویی) بعد که دیدم راهم ندادن گفتم خب قانون عوض شده. اونوقتها گشت ارشاد هم نبود. لابد برای حفظ محیط دانشگاه سخت‌گیرتر شدن.

چند قدم که برداشتم و دانشجوها رو دیدم و البته همه مقنعه به سر! نوع آرایش‌ها و مانتوها و تیپشون توجه‌ام رو جلب کرد. مخصوصا یکی که خیلی دیگه اعصابم رو خرد کرد. دختره تپل مپل و سرسینه دار که بود. مانتوی کرم بسیار روشن و کوتاه که تنش بود. آستین مانتوش هم که تا نزدیک آرنجش بود. از کلیه لوازم آرایشی هم که بهره برده بود. مقنعه‌اش هم که تا کف سرش عقب بود. بقیه هم دست کمی ازش نداشتن. البته ظاهر دیگران به من ربطی نداره. هرکسی هرجور دلش میخواد زندگی کنه و بگرده اما از برخورد جلوی در ناراحت بودم. نتونستم تحمل کنم و برگشتم پیش نگهبانی!

اتفاقا دختره از جلوی ما رد شد و رفت بیرون از دانشکده. گفتم ببخشید این خانم رو می‌بینی که به راحتی اجازه ورود و خروج داره؟ اون فقط و فقط مقنعه داره! ولی من رو راه ندادید و من فقط و فقط مقنعه ندارم! این چه قانونیه؟ مشکل شما اگر حجاب هست که من کاملا محجب هستم یعنی تمام قانون شما فقط برای یک مقنعه است؟؟؟؟ نگهبان خودش دختره رو دید و کمی هم جا خورد و به من گفت بله صد در صد حق با شماست.. ظاهر شما هیچ مشکلی نداره اما به ما گفتن و قانون همینه!

چی میتونستم به یک نگهبان جلوی در بگم؟ چیکاره اس؟ حتی اگر به تشخیص خودش من رو راه میداد و اون رو نه حتما بازخواست میشد. برگشتم سر کلاس اما سرم درد گرفته بود. حرصم گرفته بود. بغضم گرفته بود. برای خودم نه. من هفته آینده با مقنعه خواهم اومد. برای همه چیز.. برای کشور و مردم بی فرهنگم

اینجا عده زیادی آشغال میریزن و یک عده کمی باید جمع کنن... اینجا عده زیادی با حیوونها مهربون نیستن و آزارشون میدن و یک عده کمی مراقب اون بی‌زبون ها هستند.. اینجا برای خیلی‌ها فقط مقنعه مهم هست نه حجاب... اینجا حتی برای خیلی‌ها فقط مکه رفتن مهم هست نه خدا... اینجا خیلی ها هر غلطی که دلشون بخواد میکنن و عده کمی هستند که تاوانش رو پس میدن... اینجا خیلی ها هستند که ...

/ 12 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
گنجول

سلام روياي زندگي، آره همه ابن چيزها آدم رو آزار ميده، مي بيني طذف كلي آرايش كرده، يه ماشين مدل بالا هم زير پاش، كلي به دك و پوزش مي نازه اما يهويي يه چيزي رو پرت ميكنه وسط خيابابون و تو هر چي فكر كني منطقي پيدا نميكني كه بتوني اين چيزها رو كنار هم درك كني. باور هاي مربوط به حجاب و مذهب و ... نگو كه آخ داغ دلم تازه ميشه. همه نجابتمون و اصالتمون و... رو حفظ كرديم، پاك باكيم، اما اگه يه روز تعطيل بخوايم بريم بيرون بايد نگران ميادين اصلي شهر باشيم، مبادا "گشت"ارشاد!!! بگيرتمون و من از اين قضيه ميترسم كه خودشون.... امروز تو مترو يه خانم چادري ميگفت تو ايران حجاب آزاده، نميدونم كجاي ايران رو ميگفت من هم بهش گفتم آره تو ايران داشتن حجاب آزاده اما پوشش آزاد نيست.

سميه

سلام مث هميشه ظريف نگاه كردي البته اينقدر تابلو شده اين كارا كه ديگه هر كر و كوري ميبينه و ميفهمه قشنگ نوشتي و راس ميگي

ساراي

سلام سلام من چقدر دير ميام سربزنم ، شر مند ه ام روياييي خيلي ناراحت شدم مطلبو خوندم متاسفانه همين جوري هيچ چيزي سر جاش نيست همه چيز ظاهري شده . با با رويا جون من خودم هيچ خاطره ي خوشي از اين انتظاماتي ها ندارم هميشه به من بيچاره گير ميدادن نه آرايشي داشتم و نه تيپه بدي اما هميشه به من ميگفت " خانم روژتو پاك كن مو ها تو بزن تو گاهي وقتها فكر مي كردم اين پسره انتظاماتي از من خوشش مياد ميخواد اذيتم كنه [متفکر][چشمک]

سارگل

ای بابا دست رو دلمون نزار که خونه بی خیال تولد تولد تولدت مبارک[نیشخند]

محبوبه

سلام[گل] رویا جون مطلب جدید بنویس همه منتظریم دوستت دارم[قلب]

مريم

[منتظر][منتظر][منتظر][منتظر][منتظر][منتظر]

نجلا

سلام عزیزم[گل] مطلب جدید .................. منتظریم[پلک]

arash

ahvalate banooye roya chetore?1 [گل][گل][گل]

هدي

سلام رؤياي مهربون و دل نازكم.چاره اي نيست.به نظر من، مدارا كردن عاقلانه ترين كاري هست كه مي شه انجام داد.اين جوري كمتر اذيت مي شي.عوض كردن افكار تك تك آدماي دور و برمون كاري سخت و نشدنيه.با دوستان مروت با دشمنان مدارا اينم نظر[چشمک]

کهکشان

[گل][گل]من عاشق این پروسه پاک سازی طبیعت بدست هم وطنامون هستم.اما هیچ وقت نشد که برم.عوضش هرجا برم پیک نیک دوروبرمو پاک سازی میکنم.مسافرتم که برم اول دو تا بسته مشما ذباله میچپونم تو ماشین. [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل]این یه کارت دعوت از شماست[گل] [گل]که بیاید وبمو بخونید و نظر بدید[گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] لطفا بیاید وبمو بخونید ونظر بدید.اومدنتونو نظر دادنتون به معنای تبادل لینکه.